Мої уроки

 Риторика 

Тема. Невербальне спілкування. Посмішка. Жести.

Мета. Дати уявлення учням про роль посмішки в процесі спілкування,
закріплювати знання етикетного спілкування. Розвивати вміння співвідносити ситуацію спілкування і вид посмішки.
Виховувати ввічливість, доброту, бажання дарувати оточуючим радість.
Обладнання. Ілюстрації, малюнки, карта для подорожі «Море радощів», таблиця «Азбука настрою», сонечко з промінцями,  запис на дошці.                        
Хід уроку
 І. Організація класу.
     Створення емоційного настрою
            Сіли, діти, всі рівненько
           Усміхнулися гарненько
           Настрій гарний на урок взяли
           Працювати почали.
           Працюватимем старанно,
           Щоб почути у кінці,
           Що у нашім   класі
           Діти – просто молодці!
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Оголошення завдань уроку
- Сьогодні ми з вами дізнаємось, які бувають усмішки, яку роль відіграє вона в процесі спілкування.
             Довідкове бюро. Усмішка – міміка обличчя, уст, що виражає задоволення, прихильність, іронію; безголосий сміх. Якщо кажуть: доля усміхається, це значить, що людині щастить, таланить.
    - Навіщо потрібна усмішка?
- Я вважаю, що усмішка допомагає людині : усуває настороженість, долає всякі перешкоди у спілкуванні з людьми. Відкрите обличчя, прямий погляд, привітна усмішка – це прикмети людини чесної, розумної, привітної, вихованої. З усміхненою людиною приємніше мати справу, ніж із насупленою, похмурою. Тож давайте будемо посміхатися, щоб іншим було приємно. Ось і будемо вчитися сьогодні на уроці бути веселими і дарувати настрій іншим. То з яким настроєм ви почнете урок, діти? Покажіть. (діти показують мімікою).
            Технологія «Незакінчене речення»
Пропоную дітям закінчити речення «Я усміхаюсь, ...»
-А зараз ми відправляємось в чудову подорож до «Моря радощів». У цьому морі є острови посмішок. Перший острів, до якого ми допливли – це «Материнська посмішка».
-         Діти, коли перший раз у житті ви побачили посмішку? У кого?
-         Закрийте очі і пригадайте мамину посмішку. Яка вона?
Технологія «Мікрофон» (Діти називають слова, які характеризують мамину посмішку.)
- От бачите, скільки хороших слів ви сказали про мамину усмішку. Вона зігріває кожного з нас, дає сили, підтримує. Ми завжди пам’ятаємо мамину усмішку, з нею легше жити.
- Пливемо далі і наближаємося до наступного острова – «Посмішка дружби».
-У кожного з вас є друзі. Як ви думаєте, з чого починається дружба? Я вам розкрию таємницю – з посмішки. Зробіть таку посмішку. Посмішку можна дарувати. Я до вас посміхнулася – подарувала посмішку, і вам стало приємно. А зараз проведемо тренінг, станемо в коло, візьмемося за руки і подаруємо один одному усмішку. А щоб кожному стало ще приємніше, треба говорити компліменти. Зробити комплімент – це значить назвати людину приємним словом, похвалити за щось, обовязково посміхнутися.
- Отже, ви посміхнулися, значить, ми друзі. Не забувайте робити компліменти мамі, татові, своїм рідним, друзям.
             Всі веселі? От чудово!
             А тепер до праці знову.
-Продовжуємо нашу подорож. Наближаємось до острова «Посмішка здоровя». Відвідавши цей острів, ми повинні  зясувати значення усмішки для нашого здоров’я.
Розповідь
1.      Сміх – один із найсильніших захисників нашого організму від негативного стресу, а отже від багатьох тілесних недуг. Під час сміху в головному мозку людини виділяються гормони щастя і ми почуваємося радісно, захищеними від усяких негараздів. Той, хто любить сміятися, хто сприймає життя іронічно, ніколи не захворіє на невроз.
2.      Усмішка і сміх – це ворота, через які в людину може потрапити багато хорошого. Вчені довели, що сміх збуджує центри позитивних емоцій, створює хороший настрій, допомагає жити, вчитися і працювати.
3.      Щоб засміятись, людині потрібно напружити 17 мязів, а щоб насупитися – аж 43! Тому веселим і усміхненим бути легше, чи не так?
Вчитель. Тож давайте будемо частіше посміхатись на користь нашому здоровю!
Гра «Попрацюй з друзями». Робота в групах.
Завдання: прислівя про усмішку.
1 група. Від гніву старієш, від сміху молодієш.
2 група. Даруйте один одному посмішки!
3 група. Усмішка краще лікує за ліки.
-         Подорож наша триває.
Навколишній світ милує наше око своєю красою. Природа, яка нас оточує, теж вміє радіти. Діти, подумайте, що можна зробити для того, щоб посміхнулася квітка, дерево? (Відповіді дітей).
ІV. Підсумок уроку.

Урок математики в  3  класі

ТЕМА.  Ділення числа на добуток

МЕТА: ознайомити учнів з прийомом ділення числа на добуток, розширювати вміння учнів розвꞌязувати задачі; розвивати аналітичні можливості учнів, бажання допомагати другові і, якщо треба, прийняти його допомогу; розвивати логічне мислення, увагу, навички усного рахунку; сприяти формуванню самоконтролю.

ТИП УРОКУ.  Урок засвоєння знань.
ОБЛАДНАННЯ.  Знак «Робота в парі», позначки гри «День – ніч», завдання для гри «Мовчанка», картки з прикладами для роботи в парі, схеми до задач, казкові герої.
                                      ХІД УРОКУ
І. Організація класу до уроку.
Продзвенів уже дзвінок. Починається урок.
Привітаємось: «Добрий день! В добрий день, і в добрий час».
-         До якого уроку ви приготувалися?
Слово – побажання вчителя:
-         Я вам бажаю не просто слухати, а чути.
-         Не просто дивитися, а бачити.
-         Не просто відповідати, а міркувати, дружно й плідно працювати.
ІІ. Актуалізація знань. Створення ситуації успіху.
1.     Перевірка домашнього завдання. Робота в парах (за картками).
    2.     Хвилинка каліграфії.
а) Каліграфічно записати цифри.
б) Конкурс красунь. Діти вибирають найкращу.
3. Гра «День – ніч». Усний рахунок (з поясненням)
4.     Технологія « Мозковий штурм».
      -         Назвіть  компоненти множення?
-         Як знайти невідомий співмножник?
-         Скільки прикладів на ділення можна скласти з прикладу на множення?
ІІІ. Релаксаційна хвилинка.   Звучить музика.
ІV. Мотивація навчальної діяльності учнів. Повідомлення теми і завдань уроку. Створення проблемної ситуації.
1.     Бесіда.
-          Сьогодні ми закріпимо наші знання і застосуємо їх під час виконання математичних вправ.
2.     Ознайомлення з темою уроку.
3.     Визначення завдань уроку.
V. Вивчення нового матеріалу.
 1. Пояснення нового матеріалу : 24 : (3
      ( Різні способи )
А) Памꞌятка  ділення числа на добуток (два способи).
Б) Бесіда за вправами № 812, 813.
В) Читання правила ділення  числа на добуток.
  2. Первинне закріплення за № 814, 815, 816.
    Обчислення зручним способом.
3.     Фізкультхвилинка.
4.     Логічна задача.
VІ.  Розвиток та закріплення математичних знань.
        Задача № 817.
Для учнів середнього рівня – короткий запис та картки самоперевірки.
       На 3 дні 6 вівцям – 36 кг сіна
       На 1 день 1 вівці  - ? кг сіна
VІІ. Оцінювання.
VІІІ. Підсумок. Рефлексія.
·        Прийом «Закінчи речення».
1.     Сьогодні ми повторили …
2.     Цей урок мене навчив …
3.      Труднощі траплялися у …
4.      Я прагну до …
5.      Я відчуваю, що мені потрібно …
-         Ваші очікування виправдалися? (Оплески).
-          Маєте гарний настрій?
-         Дякую всім за співпрацю !!!
 ІХ. Домашнє завдання :
     с. 121, 122, № 819 – знайти значення виразів 2 способами,  № 820  - розвꞌязати задачу.


Заповіт про життя

1. Життя – це шанс. Скористайся ним.
2. Життя – це краса. Милуйся нею.
3. Життя – це мрія. Здійсни її.
4. Життя – це виклик. Прийми його.
5. Життя – це обов’язок. Виконай його.
6. Життя – це гра. Стань гравцем.
7. Життя – це цінність. Цінуй його.
8. Життя – це скарб. Бережи його.
9. Життя – це любов. Насолоджуйся нею.
10. Життя – це пісня. Доспівай її.
11. Життя – це удача. Шукай цю мить.
Життя таке чудове. Це твоє життя! Бережи його!
Будь-яка людина мріє про щастя, про те, щоб його ніколи не покидала удача, все давалося легко і просто.
З давніх часів вважалося, що підкова має велику магічну силу і здатна принести своєму господареві успіх у справах і щастя, допоможе зберегти здоровꞌя, буде захищати від злих помислів людей.
Підкова - талісман добробуту і щастя,
символ удачі,  оберіг від злих сил.
Навіть існує повірꞌя, що злий дух ходить кругами, але дійшовши до того місця, де підкова розірвана, він змушений повертати назад.
Підкова на щастя вважається сильним талісманом. Вона, за народним повір’ям, приносить в будинок багатство і успіх, удачу. Крім цього, власник такого оберега отримує допомогу вищих сил, може стати щасливим, повернути злагоду і мир у взаєминах. 


Урок (читання)   1 клас

Тема. Звук [ж]. Буква Ж, ж («же»). Вправляння у чіткій вимові звука [ж].  у складах і словах. Заучування скоромовки. Робота з анаграмою.
Мета: ознайомити учнів з буквою, її назвою та звуковим значенням; вчити правильно ар­тикулювати звук, читати склади, слова з буквою «же»; збагачувати словниковий за­пас учнів, формувати мовленнєві уміння; розвивати увагу, мислення, фонематичний слух, зв’язне мовлення, пізнавальний інтерес, спостережливість; виховувати гуманні почуття, естетичні смаки, повагу до професії хлібороба на основі малих фольклорних жанрів.
Обладнання: предметні малюнки; звуко-складові моделі слів; картки з буквами; звукові моделі; криптограма.
                                                 Хід уроку
I. Організаційний момент
Любі діти!
Всі за парти ми сідаємо,
Працювати починаємо.
Учитель звертає увагу дітей на наявність шкільного приладдя, готов­ність учнів до уроку.
II. Актуалізація опорних знань учнів
1.      Веселі читалочки
Я-я-я — лялька то була… (моя).
Я-я-я — дуже дружна в нас… (сім’я).
Я-я-я — книжка це лежить… (твоя).
Ля-ля-ля — я вже зовсім не… (маля).
Ля-ля-ля — ліс видніється… (здаля).
Ля-ля-ля — годує Ясочка… (кроля (теля)).
Як-як-як — тато у Михасика… (моряк).
2.      Гра «З’єднай стрілочками»
У зайчихи
У лисички
У кози
лисеня
козеня
зайченя
3.      Відгадування загадок, поєднання відгадок зі звуко-складовими моделями
Стрічок дві, один вінок —
Буква я іде в танок.
У святковому залі
Стоїть, як картинка,
Весела, зелена
Красуня… (ялинка).
• Я — дерево-красень
А звуть мене… (ясен).
• У пароплава на борту
Я висну в будь-яку погоду.
А тільки з’явимось в порту —
Я першим кидаюсь у воду. (Якір)
Учитель на дошці виставляє малюнки і картки зі звуко-складовими моделями слів-відгадок.
III. Повідомлення теми уроку
— Сьогодні ми повторимо те, що вивчили на попередньому уро­ці, ознайомимося з новим звуком та буквами, що його позначають, поміркуємо та дізнаємося багато цікавого.
IV. Вивчення нового матеріалу
1.      Загадка
У воді сидить охоче,
Та не риба і не рак,
Вистромить булькаті очі,
І виспівує: «Кум-квак». (Жаба)
2.      Звуковий розбір слова-відгадки
3.      Артикуляція звука, спостереження за вимовою. Віднесення його до групи приголосних
Жабеня, жирафа й жук
Мають спільний перший звук.
Здогадалися який?
[ж] — шиплячий і дзвінкий.
4.  Аналітико-синтетичні вправи
1) Виділення слів зі звуком [ж]
— Якщо почуєте звук [ж] на початку слова — піднімаєте жовту картку, якщо в середині слова — зелену, якщо в кінці слова — чер­вону.
Жито, сніжок, жук, дужка, стежка, жолудь, чижик, жучок, коржик, сніжинка, чиж.
2) Гра «Добери своє слово»
Самостійне добирання учнями слів зі звуками [ж] у різних по­зиціях — на початку, в середині, у кінці слова.
V. Ознайомлення з новою буквою
1.  Демонстрація букви ж («же») (великої і малої). Аналіз будови, порівняння між собою, з іншими буквами. Визначення місця літери «же»
2.  Вірш
Ось ця буква-шестиніжка:
На сніжинку схожа трішки.
Трохи схожа на жука.
Бачиш? Ось вона яка! (Малюнки сніжинки і жука.)
3.  Друкування букви в зошитах
4.  Утворення та читання складів
5.  «Читаночки-з’єдналочки»
Фізкультхвилинка
Трішки ми попрацювали,
Сили наші підупали.
Треба нам би відпочити —
Свої сили відновити.
Руки вгору, руки в боки,
Іще декілька підскоків.
Руки вгору, руки вниз —
До навчання знов берись.
VI. Робота за Букварем (с. 102–103)
1.      Розглядування малюнків (с. 102)
— Хто зображений на малюнку? (Жук, вуж, жаба, журавель)
— Де стоїть звук [ж] у слові жук? вуж? жаба? журавель?
— Як люди повинні ставитися до тварин?
2.      Звуко-складовий аналіз слів жук, вуж, жаба
3.      Складання звукової моделі слова журавель
4.      Читання складів у Букварі, поданих аналітико-синтетичним способом
5.      Читання стовпчиків слів
• Хором;
• «ланцюжком».
Ноги — ніжки смуги — смужки
роги — ріжки дуги — дужки
6.      Криптограма
7.      Метаграми
• З «же» — у бджілки воно є,
З «єс» — жиром вмить воно стає. (Жало — сало)
• З «же» по дереву повзе,
З «єс» на дереві росте. (Жук — сук)
Фізкультхвилинка
Що ж, мабуть, прийшла пора
Трохи відпочити.
Хочу на фізкультхвилинку
всіх вас запросити.
Раз — підняли руки вгору,
Два — нагнулися додолу.
Руки в боки.
Повернулись, повернулись
І вправо, і вліво,
Щоб нічого не боліло.
Раз, два, три, чотири!
Набираємося сили.
Повернись, повернись,
До сусіда посміхнись.
8.  Робота над пісенькою (с.103)
1) Розглядування малюнка
— Хто зображений на малюнку?
— Що вона робить? (Складає жито в копи.)
2) Словникова робота
— У пісеньці ви почуєте такі слова.
• Жати — зрізати біля коренів стебла хлібних та інших трав’янистих рослин.
• Женчики — робітники, що жнуть хлібні рослини.
• Жито — рослина, зерна якої використовують для виготовлен­ня хліба.
• Серпики — знаряддя для зрізання рослин при корені, має вигляд вигнутого дугою, дрібно зазубленого ножа з короткою ручко.
3) Читання (наспівування пісеньки) учителем
4) Читання пісеньки дітьми
5) Бесіда за змістом пісеньки
— Про кого йдеться у пісеньці?
— Що вони робили?
— Чим вони жали жито?
— Які були серпики?
— Коли вони хотіли жати жито?
6) Вибіркове читання
— Якими словами в тексті описують серпики? женчиків? лі­течко? жито?
9.  Заучування напам’ять скоромовки
Жатка в полі жито жне,
Жатку жайвір дожене.
VII. Підсумок уроку
— З якою новою літерою ви сьогодні ознайомилися?

— Який звук вона позначає на письмі? — Що навчилися робити?


Урок  (письмо). 1 клас    
Тема. Аналіз складових елементів малої букви к. Письмо малої букви к («ка»). Верхнє, середнє, нижнє поєднання букви к з іншими буквами у словах. Звуковий аналіз слів.
Мета: вчити учнів писати рядкову букву к («ка»), слова з нею, продовжувати формувати вміння аналізувати складові елементи, виробляти навички складання звуко-складових моделей слів; розвивати мовлення, дрібну моторику руки; виховувати старанність під час письма.
Обладнання: каса букв; фішки для звукових моделей; плакат «Правильно сиди під час письма»; малюнки (мишка, жабка, зайчик.
                                                ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
1. Читання вірша вчителем
Казок чимало є на світі —
 І веселих, і сумних.
 Хіба зможемо прожити
 Ми без них?
 Казка стукає у двері —
 Привітаємо її.
 Казко, казко, ти з’явись!
 Казко, казко, розкажись!
2. Інсценізація уривка казки
 Підготовлені заздалегідь учні інсценізують уривок казки «Рукавичка» (розмова мишки, жабки та зайчика).
 — Уривок з якої казки ви щойно переглянули?
3. Складання звукової моделі слова рукавичка
III. Повідомлення теми і завдань уроку  
 — Сьогодні ви будете вчитися писати рядкову букву к («ка»), її складові елементи, поєднувати її з іншими буквами. А також ознайомитеся зі словами, що мають кілька значень.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Демонстрування зразка букви
2. Порівняння друкованої й рукописної малої букви к («ка»)
3. Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати ручку і розміщувати зошит під час письма
4. Пояснення написання рядкової букви к («ка»)
 — Рядкова буква к («ка») складається з трьох елементів: прямої короткої лінії і двох кривих.
Алгоритм написання рядкової букви к («ка»)
1. Від верхньої рядкової лінії, ведемо коротку пряму вниз на себе до нижньої рядкової лінії
2. Другий елемент починаємо писати на відстані, що дорівнює половині робочого рядка трохи нижче верхньої рядкової лінії
3. Заокруглюємо, торкаючись верхньої рядкової лінії
4. Ведемо вниз до середини робочого рядка
5. Повертаємо вліво і ведемо до середини першого елемента
6. Не відриваючи руки, ведемо праворуч по писаному до того місця, де другий елемент піднімається вгору
7. Ведемо вниз до нижньої рядкової лінії
8. Торкаючись нижньої рядкової лінії, заокруглюємо вправо
9. Закінчуємо писати близько середини робочого рядка
— Пишемо під рахунок раз, два-і, і-три-і.
5. Письмо елементів рядкової букви к («ка») у повітрі, на дошці, в зошиті
6. Письмо букви в повітрі, в зошиті
Фізкультхвилинка
7. Письмо буквосполучення кл та складу ка
8. Письмо слів килим, калина
 — У якому слові більше складів? Чому?
9. Письмо слів коло, коса
Фізкультхвилинка (пальчикова гімнастика)
10. Письмо слова мак
 — Змініть першу літеру в слові, щоб утворились нові слова: мак, лак, бак, рак.
 — Згадайте назву тексту, у якому йшлося про сокола.
 — Як Миколка кликав птаха?
V. Узагальнення вивченого
Робота в парах. Гра «Хто більше?»
 — Знайдіть на малюнку предмети, у назвах яких зустрічається літера к («ка»). Назвіть їх кількість.
VI. Підсумок уроку
«Словничок-сундучок»
Ключ — металевий пристрій спеціальної форми для замикання та відмикання замка.
Ключ — ряд птахів, які летять один за одним, утворюючи гострий кут.





Немає коментарів:

Дописати коментар